TED Talks partnerlus.


TED (tehnoloogia, meelelahutus, disain) on meediaorganisatsioon, mis postitab Internetis tasuta vestlusvideoid "väärt ideed jagamiseks" slogani all. TED asutati 1984. aasta veebruaris konverentsina, mis toimub iga-aastaselt alates 1990. aastast. Esimestel aastatel oli TEDi rõhk tehnoloogial ja disainil, mis on kooskõlas ürituse Silicon Valley'i päritoluga, kuid on sellest ajast alates laiendanud oma fookust mitmete teaduslike, kultuuriliste ja akadeemiliste teemadega. TED võttis ühendust Happy Ears kõrvatroppidega ja soovis TED2016 ürituse raames koostööd teha.

TEDi peamine konverents toimub igal aastal Vancouveri konverentsikeskuses Vancouveris, Briti-Columbia, Kanadas. Enne 2014. aastat toimus konverents Long Beachis. TEDi üritusi korraldatakse ka kogu Põhja-Ameerikas ning Euroopas ja Aasias, pakkudes esinemiste otseülekandeid. Nad käsitlevad teaduse ja kultuuri praktika ja teooria mitmesuguseid teemasid, sageli läbi lugude jutustamise. Kõnelejatele antakse maksimaalselt 18 minutit, et oma ideid esitada kõige uuenduslikumal ja huvitavamal viisil. Varasemate kõnelejate hulka kuuluvad Bill Clinton, Jane Goodall, Al Gore, Gordon Brown, David Cameron, Billy Graham, Richard Dawkins, Bill Gates, Dolph Lundgren, Bono, Google'i asutajad Larry Page ja Sergey Brin ning paljud Nobeli auhinna võitjad. TEDi praegune kuraator on Briti endine arvutiajakirjanik ja ajakirjade väljaandja Chris Anderson. 


2011. aasta juunis vaadati TED Talksi üle 500 miljoni korra ning 2012. aasta novembriks jälgiti TED Talksi üle maailma üle miljardi korra. Mitte kõik TED Talksi esitlused pole võrdselt populaarsed. Teadlaste tehtud esitlusi vaadatakse Internetis rohkem, kui kunsti ja disainiteemalisi videoid.