Dream music festival.


Minimalism/droon on "kõrvalekalle klassikalisest jutustusest maailma poole, kus esitlusest saab heliala" - Brian Eno

DROON

Droon on muusikavorm, mis põhineb püsival hüpnootilisel toonil, mis loob midagi võimsat, ürgset ja sensuaalset. Žanr on ülemaailmne, mida võib leida kõigi kultuuride põlisrahvaste muusikast ja on läbi käinud peaaegu kõikidest muusikažanridest alates metalist ja eksperimentaalsest rokk-popist, elektroonilise ja klassikalise muusikani. Happy Earsilt paluti varustada 12-tunnine festival kõrvatroppidega. 


DREAM MUSIC festival Malmö Live Concert Halls kontserdihallis peegeldab igapäevast kulgemist, inspireerides ka kaas-saatejuhte Le Guess Who?-d ja Basilica Hudsoni 24 HOUR DRONE kontserti. Festivali avas suures kontserdisaalis Arvo Pärdi kontsert. 


Muusik ja helilooja Nathan Larson oli peamine kunstiline juht, kes muu hulgas on teinud heliklippe üle 50 filmile (näiteks Oscari-võitja Boys Do not Cry ja Lilya 4-ever) ja loob muusikat HBO ja Netflixi sarjade jaoks. Ta on produtsent ja mänginud sellistes bändides nagu Shudder To Think ja Camp. 


Karin Karlsson, Malmö Live programmi kunstilise juht Nathanist: "Nathan Larson on huvitav kultuuriline isiksus, kellega oleme tahtnud pikalt koostööd teha. Tal on suurepärased muusikalised teadmised ja suhtlusvõrgustik, mis ulatub kaugemale meie riigi piiridest. Lisaks sellele kirjutab ta raamatuid ja juhib oma taskuhäälingut TONEDEAF ja tegeleb soo ja rassi probleemidega."


Esinejad /
Nathan Larson (US)
Stephen O'Malley (US), Sunn O)))
Matti Bye (SE)
Julianna Barwick
Melissa Auf der Maur (US, Hole och The Smashing Pumpkins)
Noveller (US)
Julia Kent (US)
Robert Aki Aubrey Lowe
Lau Nau (FIN)
Jessica Moss (CAN, The Silver Mt. Zion Memorial Orchestra)
Christoffer Berg (Fever Ray)
Joachim Nordwall (The Skull Defekts)
Saturn and the Sun (SE)
The Dream Music Ensemble (SE, US)
Ectoplasm Girls (SE)
Jaen Haven (SE)
Vindla Quartet (SE)
Malmö Nya Dronesällskap (SE)